Wrzesień 06.2023, Artykuły

SGI buduje nowe ulice na Dolnym Mokotowie

Mieszkańcy Dolnego Mokotowa zyskają kolejne ulice. SGI wybudowało fragment ul. Pułku AK Waligóra i ul. Pułku AK Ryś. Koszt budowy tych ulic to niemal 2,5 mln zł. Nowo powstałe drogi pozwolą skomunikować teren, na którym w przyszłości ma powstać szkoła podstawowa dla intensywnie rozwijającej się dzielnicy.

Ul. Pułku AK Waligóra będzie czteropasmową, dwukierunkową ulicą z pasem zieleni, który oddzieli kierunki jazdy. Po obu stronach ulicy powstaną także chodniki i ścieżki rowerowe. Ulica będzie miała ok. 150 m. Z kolei ul. Batalionu AK Ryś będzie dwupasmową drogą o długości ok. 50 m, krzyżującą się z ul. Pułku AK Waligóra. Ta krótsza droga będzie prowadziła bezpośrednio do budowanego przez SGI osiedla – Moja Bluszczańska. 

To kolejne fragmenty dróg publicznych, które budujemy w okolicy. W 2021 roku wybudowaliśmy kosztem 1,6 mln zł ulicę Piniową na Mokotowie. Dużą wagę przykładamy do okolicznej infrastruktury, która także wpływa na wygodę mieszkania w danej lokalizacji. Z tego względu w uzgodnieniu z Urzędem Dzielnicy Mokotów wybudowaliśmy te ulice – mówi Robert Stachowiak, prezes SGI.

SGI przebuduje także odcinek ul. Bluszczańskiej i wybuduje 365-metrowy fragment drogi publicznej za ponad 5,8 mln zł przy inwestycji Bluszczańska III.

Realizując inwestycje na terenach pozbawionych infrastruktury drogowej czy kanalizacji, nie obawiamy się rozmów z urzędami dzielnicowymi czy ratuszem – urzędnicy widzą korzyść ze współpracy z deweloperem, ponieważ dzięki temu razem, a przede wszystkim sprawnie można unowocześniać tereny miasta. W ten sposób na koszt dewelopera powstają nowe ulice przy rozwijających się osiedlach, co jest także dużą korzyścią dla sprowadzających się tam rodzin. Zdarza się jednak, że oczekiwania włodarzy wobec inwestorów są zbyt duże, a co za tym idzie także zbyt kosztowne, aby deweloper miał przejąć od dzielnicy czy miasta obowiązek zapewnienia infrastruktury – tłumaczy Robert Stachowiak z SGI.


Podobne artykuły

Marzec 18.2008

„Budujemy z prof. Kuryłowiczem w Szczecinie”

Styczeń 27.2023

Inwestycja jakich mało. Wybudujemy osiedle w standardzie, jakiego nie było dotąd w Warszawie

Maj 05.2015

Bezpłatne doradztwo kredytowe

Ponad 1000 ciekawych artykułów.

Zobacz wszystkie