Warszawa

Strona główna

/

Press room

/

SGI buduje nowe ulice na Dolnym Mokotowie

06.05.2023

SGI buduje nowe ulice na Dolnym Mokotowie


Mieszkańcy Dolnego Mokotowa zyskają kolejne ulice. SGI wybudowało fragment ul. Pułku AK Waligóra i ul. Pułku AK Ryś. Koszt budowy tych ulic to niemal 2,5 mln zł. Nowo powstałe drogi pozwolą skomunikować teren, na którym w przyszłości ma powstać szkoła podstawowa dla intensywnie rozwijającej się dzielnicy.

Ul. Pułku AK Waligóra będzie czteropasmową, dwukierunkową ulicą z pasem zieleni, który oddzieli kierunki jazdy. Po obu stronach ulicy powstaną także chodniki i ścieżki rowerowe. Ulica będzie miała ok. 150 m. Z kolei ul. Batalionu AK Ryś będzie dwupasmową drogą o długości ok. 50 m, krzyżującą się z ul. Pułku AK Waligóra. Ta krótsza droga będzie prowadziła bezpośrednio do budowanego przez SGI osiedla – Moja Bluszczańska.

– To kolejne fragmenty dróg publicznych, które budujemy w okolicy. W 2021 roku wybudowaliśmy kosztem 1,6 mln zł ulicę Piniową na Mokotowie. Dużą wagę przykładamy do okolicznej infrastruktury, która także wpływa na wygodę mieszkania w danej lokalizacji. Z tego względu w uzgodnieniu z Urzędem Dzielnicy Mokotów wybudowaliśmy te ulice – mówi Robert Stachowiak, prezes SGI.

SGI przebuduje także odcinek ul. Bluszczańskiej i wybuduje 365-metrowy fragment drogi publicznej za ponad 5,8 mln zł przy inwestycji Bluszczańska III.

– Realizując inwestycje na terenach pozbawionych infrastruktury drogowej czy kanalizacji, nie obawiamy się rozmów z urzędami dzielnicowymi czy ratuszem – urzędnicy widzą korzyść ze współpracy z deweloperem, ponieważ dzięki temu razem, a przede wszystkim sprawnie można unowocześniać tereny miasta. W ten sposób na koszt dewelopera powstają nowe ulice przy rozwijających się osiedlach, co jest także dużą korzyścią dla sprowadzających się tam rodzin. Zdarza się jednak, że oczekiwania włodarzy wobec inwestorów są zbyt duże, a co za tym idzie także zbyt kosztowne, aby deweloper miał przejąć od dzielnicy czy miasta obowiązek zapewnienia infrastruktury – tłumaczy Robert Stachowiak z SGI.

Oferta mieszkań i domów w Warszawie

Wizualizacja budynku w inwestycji Łopuszańska 37

Łopuszańska 47

Włochy

Osiedle Bluszczańska III

Bluszczańska III

Mokotów

Ustronie Wilanów

Ustronie Wilanów

Wilanów

Sokołówka wizualizacja

Sokołówka

Julianów


Zapytaj o ofertę

Pokoje

Zaznacz wszystkie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania i przedstawienia oferty przez SGI Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej i numer telefonu komórkowego skierowanej do mnie informacji handlowej.