Luty 16.2023, Artykuły

SGI buduje dla mieszkańców Łodzi nowe ulice

Mieszkańcy Osiedla Sokołówka w Łodzi zyskają nowe ulice. Deweloper SGI buduje dla nich drogi, które ułatwią dojazd aż do centrum miasta. Mają być gotowe przed latem.

SGI buduje w Łodzi ulice Nad Sokołówką oraz Pancerną, które docelowo mają stanowić drogi publiczne. W sumie powstanie więc 350 metrów ulic, z których będą mogli korzystać zarówno piesi, jak i zmotoryzowani mieszkańcy Łodzi. Podniesie to komfort przemieszczania się do ul. Świętej Teresy i dalej w kierunku centrum miasta.

Dla dobra mieszkańców

– Tworząc nowe osiedla, mamy na uwadze nie tylko komfort mieszkań czy przestrzeni wspólnych w budynkach, ale także bezpośrednią okolicę, która istotnie wpływa na jakość życia w danej lokalizacji. Dlatego przy osiedlu Sokołówka budujemy drogę dojazdową, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania. Składają się na nią dwie ulice wraz z chodnikami i pełnym oświetleniem trasy. Zakończenia prac spodziewamy się na przełomie maja i czerwca bieżącego roku i jak tylko droga będzie gotowa, przekażemy ją miastu na własność. Takie właśnie podejście reprezentuje SGI jako odpowiedzialny deweloper, który tworzy funkcjonalne osiedla, harmonijnie wkomponowane w krajobraz miasta – mówi prezes SGI Robert Stachowiak.

Poprzednio firma SGI przy okazji budowy w centrum Łodzi osiedla Barciński Park rozbudowała ul. Tylną, wyposażając ją w dodatkowe zatoki parkingowe.

Miło nam gościć w Łodzi odpowiedzialnych inwestorów, którzy szerzej patrzą na realizowane przez siebie projekty. Budowa infrastruktury towarzyszącej – dróg, chodników czy dodatkowych miejsc parkingowych – ma miastotwórczy charakter i buduje pozytywne relacje wśród mieszkańców. Wygodny dojazd zyskają nie tylko lokatorzy nowo powstałej zabudowy, ale również mieszkańcy pozostałych budynków przy ul. Nad Sokołówką – mówi Adam Pustelnik, Wiceprezydent Miasta Łodzi.

Bliskość centrum i natury

Osiedle Sokołówka położone jest tuż nad doliną rzeki Sokołówka oraz w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Mickiewicza. Dzięki takiej lokalizacji mieszkańcy będą mieli możliwość codziennego korzystania z uroków natury, ciszy oraz czystego powietrza. W pobliżu znajdują się też ścieżki rowerowe i kluby sportowe, m.in. z kortami tenisowymi. Z kolei osoby preferujące rozrywkę w mieście ucieszy bliskość Centrum Handlowego Manufaktura, do której dzięki komunikacji miejskiej można dotrzeć już w niespełna 10 minut. Sokołówka jest też dobrze skomunikowana z pozostałymi dzielnicami Łodzi.

Kolejny etap inwestycji Sokołówka zaprojektowała pracownia Mellon. Budynek składa się z dwóch części: jedna o wysokości pięciu pięter, druga – ośmiu, połączonych na parterze halą garażową z 63 miejscami parkingowymi i boksami na rowery. W ofercie są 63 lokale o powierzchni od 52 do 123 mkw., od dwóch do pięciu pokoi. Mieszkania znajdujące się na ostatnich piętrach mają dodatkowo duże tarasy.


Podobne artykuły

Luty 02.2017

Pierwszy etap Osiedla Lawendowego zakończony

Kwiecień 26.2010

Nowa inwestycja w Warszawie.

Sierpień 17.2009

Coraz piękniej w Międzyzdrojach

Ponad 1000 ciekawych artykułów.

Zobacz wszystkie