Warszawa

Strona główna

/

Press room

/

SGI buduje dla mieszkańców Łodzi nowe ulice

16.02.2023

SGI buduje dla mieszkańców Łodzi nowe ulice


Mieszkańcy Osiedla Sokołówka w Łodzi zyskają nowe ulice. Deweloper SGI buduje dla nich drogi, które ułatwią dojazd aż do centrum miasta. Mają być gotowe przed latem.

SGI buduje w Łodzi ulice Nad Sokołówką oraz Pancerną, które docelowo mają stanowić drogi publiczne. W sumie powstanie więc 350 metrów ulic, z których będą mogli korzystać zarówno piesi, jak i zmotoryzowani mieszkańcy Łodzi. Podniesie to komfort przemieszczania się do ul. Świętej Teresy i dalej w kierunku centrum miasta.

Dla dobra mieszkańców

– Tworząc nowe osiedla, mamy na uwadze nie tylko komfort mieszkań czy przestrzeni wspólnych w budynkach, ale także bezpośrednią okolicę, która istotnie wpływa na jakość życia w danej lokalizacji. Dlatego przy osiedlu Sokołówka budujemy drogę dojazdową, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania. Składają się na nią dwie ulice wraz z chodnikami i pełnym oświetleniem trasy. Zakończenia prac spodziewamy się na przełomie maja i czerwca bieżącego roku i jak tylko droga będzie gotowa, przekażemy ją miastu na własność. Takie właśnie podejście reprezentuje SGI jako odpowiedzialny deweloper, który tworzy funkcjonalne osiedla, harmonijnie wkomponowane w krajobraz miasta – mówi prezes SGI Robert Stachowiak.

Poprzednio firma SGI przy okazji budowy w centrum Łodzi osiedla Barciński Park rozbudowała ul. Tylną, wyposażając ją w dodatkowe zatoki parkingowe.

– Miło nam gościć w Łodzi odpowiedzialnych inwestorów, którzy szerzej patrzą na realizowane przez siebie projekty. Budowa infrastruktury towarzyszącej – dróg, chodników czy dodatkowych miejsc parkingowych – ma miastotwórczy charakter i buduje pozytywne relacje wśród mieszkańców. Wygodny dojazd zyskają nie tylko lokatorzy nowo powstałej zabudowy, ale również mieszkańcy pozostałych budynków przy ul. Nad Sokołówką – mówi Adam Pustelnik, Wiceprezydent Miasta Łodzi.

Bliskość centrum i natury

Osiedle Sokołówka położone jest tuż nad doliną rzeki Sokołówka oraz w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Mickiewicza. Dzięki takiej lokalizacji mieszkańcy będą mieli możliwość codziennego korzystania z uroków natury, ciszy oraz czystego powietrza. W pobliżu znajdują się też ścieżki rowerowe i kluby sportowe, m.in. z kortami tenisowymi. Z kolei osoby preferujące rozrywkę w mieście ucieszy bliskość Centrum Handlowego Manufaktura, do której dzięki komunikacji miejskiej można dotrzeć już w niespełna 10 minut. Sokołówka jest też dobrze skomunikowana z pozostałymi dzielnicami Łodzi.

Kolejny etap inwestycji Sokołówka zaprojektowała pracownia Mellon. Budynek składa się z dwóch części: jedna o wysokości pięciu pięter, druga – ośmiu, połączonych na parterze halą garażową z 63 miejscami parkingowymi i boksami na rowery. W ofercie są 63 lokale o powierzchni od 52 do 123 mkw., od dwóch do pięciu pokoi. Mieszkania znajdujące się na ostatnich piętrach mają dodatkowo duże tarasy.

Oferta mieszkań i domów w Warszawie

Wizualizacja budynku w inwestycji Łopuszańska 37

Łopuszańska 47

Włochy

Osiedle Bluszczańska III

Bluszczańska III

Mokotów

Ustronie Wilanów

Ustronie Wilanów

Wilanów

Sokołówka wizualizacja

Sokołówka

Julianów


Zapytaj o ofertę

Pokoje

Zaznacz wszystkie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania i przedstawienia oferty przez SGI Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej i numer telefonu komórkowego skierowanej do mnie informacji handlowej.