Grudzień 11.2023, Artykuły

SGI buduje na Wilanowie nowe osiedle domów jednorodzinnych

Po sukcesie osiedla Ustronie Mokotów, na którym powstały nowoczesne i komfortowe domy w standardzie premium, SGI rozpoczyna działalność inwestycyjną na Wilanowie gdzie planuje, w najbliższym czasie zrealizować dwa projekty: Ustronie Wilanów i Ville Wiedeńska. Już niebawem w willowej części Wilanowa, przy ul. Bruzdowej, powstanie nowe osiedle domów jednorodzinnych Ustronie Wilanów. Zabudowa będzie kameralna, z zachowaniem wysokich standardów wykończenia – powstanie tam 20 domów w zabudowie bliźniaczej z ogrodami. Deweloper SGI właśnie otrzymał pozwolenie na budowę tej inwestycji.

Według planu na osiedlu Ustronie Wilanów powstanie 20 dwupiętrowych domów. Każdy z nich będzie miał powierzchnię około 280 mkw. Projekt wyróżnia się prostą bryłą budynków, spadzistymi dachami z dużymi lukarnami oraz stonowaną kolorystyką elewacji w odcieniach beżu, ciepłej bieli i jasnej szarości. Duże przeszklenia nadadzą unikalny design, tworząc funkcjonalne i ergonomiczne wnętrza doskonale doświetlone naturalnym światłem. Każdy z domów będzie posiadał duży, południowo usytuowany ogród o powierzchni około 300-350 mkw z przestronnym tarasem.

Willowy charakter nowego osiedla

Komfort przyszłych mieszkańców był priorytetem podczas projektowania tej inwestycji. Zależało nam na stworzeniu kameralnego osiedla, które jednocześnie zapewni przestronne wnętrza do dowolnej aranżacji. Specjalnie zastosowaliśmy nieregularne odstępy między budynkami a drogą dojazdową, aby nadać osiedlu willowego charakteru. Dodatkowo wyposażymy wszystkie lokale w rekuperację, dzięki czemu zapewnimy świeże powietrze we wszystkich pomieszczeniach i tym samym zwiększymy wygodę mieszkańców – mówi Robert Stachowiak, prezes SGI.

Przestronne wnętrza łatwe do aranżacji

Wnętrza domów zaprojektowano tak, aby cechowała je funkcjonalność i przestronność. Serce domu, to duży salon z jadalnią i kuchnią, dostosowaną do indywidualnych preferencji. Panoramiczne okna otwierają salon na słoneczny ogród. Doskonale też doświetlą hol, gdzie znajdzie się miejsce na pojemną garderobę. Na piętrze zlokalizowano pokoje, których duża powierzchnia ułatwi ich aranżację. Główna sypialnia posiada własną garderobę oraz łazienkę z wanną i prysznicem. Na ostatnim piętrze znajdzie się jasna, otwarta przestrzeń z przeszkleniami i zadaszonym tarasem – idealna na prywatną siłownię, gabinet, pracownię czy bawialnię.

Do każdego domu zaplanowano w sumie 3 miejsca postojowe dla samochodów – dwa w garażu umieszczonym w bryle budynku oraz jedno miejsce zewnętrzne. Dla komfortu mieszkańców, przy wejściu do domu zaplanowano pomieszczenie na narzędzia dostępne z zewnątrz. Budynki będą wyposażone w system rekuperacji i przystosowane do montażu instalacji fotowoltaicznej oraz klimatyzacji.

Wysoki standard i automatyka domowa w systemie KNX

Ustronie Wilanów to także miejsce, gdzie nowoczesne technologie stają się integralną częścią codziennego życia. SGI tworzy inwestycję Ustronie Wilanów, wyposażając ją w instalacje budynkowe w systemie Smart Home KNX, które mają możliwość dalszej rozbudowy i integracji.

System KNX po odpowiednim zaprogramowaniu umożliwia indywidualne zarządzanie wieloma aspektami domowego życia. To oznacza kontrolę m.in. nad oferowanymi w standardzie żaluzjami zewnętrznymi, ogrzewaniem podłogowym oraz rekuperacją.

Komfort życia w inwestycji Ustronie Wilanów zapewniony jest więc o każdej porze roku. Rekuperacja umożliwi dostęp świeżego i czystego powietrza bez dodatkowego schładzania pomieszczeń, a klimatyzacja wyreguluje temperaturę i da mieszkańcom wytchnienie podczas upałów. Nadrzędny system automatyki zadba, aby wszystkie instalacje grzewczo-chłodzące zapewniły optymalną temperaturę i zużywały energię tylko wtedy i tylko tam, gdzie jest to konieczne.

SGI zadbało także o poczucie bezpieczeństwa mieszkańców – domy zostaną wyposażone w monitoring oraz system alarmowy – wszystko po to, by nic nie zakłócało czasu spędzonego w domowym zaciszu.

Atrakcyjna lokalizacja dla całych rodzin

Osiedle Ustronie Wilanów, osadzone w prestiżowej, willowej części Wilanowa, stanowi idealne miejsce dla ludzi ceniących sobie prywatność i przestrzeń. Jest to także doskonała lokalizacja dla rodzin z dziećmi. W najbliższej okolicy znajduje się pełna infrastruktura edukacyjna: szkoła i przedszkola, a także obiekty sportowe z szeroką ofertą zajęć – tenis, squash oraz golf. Zaledwie 250 metrów dzieli inwestycję od Placu Vogla. Oznacza to łatwy dostęp do wielu usług poprawiających komfort życia codziennego – oprócz sklepów i gastronomii znajdują się tam fitness, sala zabaw dla dzieci, poczta oraz Centrum Kultury Wilanów. Sąsiedztwo Pałacu w Wilanowie  zapewnia atrakcje kulturalne dla wszystkich ceniących piękno i historię niezależnie od wieku.  Nieopodal jest wiele zielonych terenów rekreacyjnych, a także ogólnodostępne place zabaw, czy Rezerwat Przyrody Morysin, które zachęcają do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Inwestycja gwarantuje spokojne otoczenie, jednocześnie umożliwiając szybki dostęp do wszystkich udogodnień wielkiego miasta. Infrastruktura w okolicy jest rozwinięta, a szybki dojazd do centrum Warszawy ułatwia bliskość Południowej Obwodnicy Warszawy. Udogodnieniem dla mieszkańców chcących korzystać z komunikacji miejskiej jest przystanek autobusowy w odległości zaledwie 250 metrów.

Budowa osiedla przy Bruzdowej rusza już niebawem.


Podobne artykuły

Październik 28.2010

SGI oddaje do użytku biurowiec UNIQA

Wrzesień 11.2008

Prezentujemy inwestycje SGI na targach w Łodzi

Wrzesień 24.2007

Współpraca z hiszpańskim architektem

Ponad 1000 ciekawych artykułów.

Zobacz wszystkie