Znajdź mieszkanie

Warszawa

Strona główna

/

Press room

/

Duża transakcja SGI. Sprzedajemy działkę w Koszalinie pod budowę Centrum Handlowego

02.02.2023

Duża transakcja SGI. Sprzedajemy działkę w Koszalinie pod budowę Centrum Handlowego


SGI podpisało umowę sprzedaży gruntu do Leroy Merlin. Przedmiotem transakcji jest działka o powierzchni ponad 4 ha w KoszalinieMają na niej powstać m.in. sklepy budowlane i z wyposażeniem wnętrz.

SGI specjalizuje się w budowie wysokiej jakości mieszkań w atrakcyjnych warszawskich lokalizacjach. Historycznie firma wywodzi się jednak z północno-zachodniej Polski, stąd więc zaangażowanie SGI w grunty w Koszalinie.

Solidne doświadczenie inwestycyjne

– Transakcja sprzedaży przez SGI działki w Koszalinie do Leroy Merlin pokazuje, że nasze ponad 20-letnie doświadczenie nie bazuje jedynie na działalności w nieruchomościach mieszkaniowych, ale jest znacznie szersze. Jesteśmy także aktywni w obszarze nieruchomości usługowych i handlowych, również na etapie predevelopmentu. Transakcja była na tyle skomplikowana, że cały proces uzgodnień, w tym uzyskania pozwolenia na budowę, trwał cztery lata. Teraz, gdy wszelkie formalności zostały już dopełnione, inwestycja może przejść w kolejną fazę – mówi prezes SGI Robert Stachowiak.

Doskonała lokalizacja dla mieszkańców

Działka znajduje się w Koszalinie, bezpośrednio przy węźle drogi ekspresowej S6, łączącej Szczecin z Trójmiastem, oraz ulicy Władysława IV, głównej drogi wylotowej nad morze.

– Wszystkie nasze inwestycje wyróżniają się doskonałą lokalizacją i co za tym idzie, swobodnym skomunikowaniem z okolicznymi dzielnicami, a nawet przedmieściami. Dotyczyło to również działki w Koszalinie. Tak dobre umiejscowienie przyszłego centrum handlowego przysłuży się mieszkańcom, którzy z łatwością dotrą w to miejsce, aby skorzystać z nowej oferty sklepów budowlanych i wyposażenia wnętrz – dodaje prezes SGI Robert Stachowiak.

– Jesteśmy usatysfakcjonowani tym, że nasz projekt tak dynamicznie przechodzi do kolejnego etapu realizacji. Stanowi on już ostatnią prostą przed uroczystym otwarciem i powitaniem pierwszych klientów tego niesamowitego kompleksu handlowego w 1. kwartale 2024. Jesteśmy także bardzo zadowoleni z komercjalizacji obiektu. Zaowocowała ona doskonale dobraną ofertą zakupową, która już na rok przed otwarciem została skompletowana. – mówi Tomasz Szewczyk, Managing Partner, Acteeum Central Europe.

– Cieszę się że sfinalizowaliśmy transakcję i w niedalekiej przyszłości otworzymy sklep, w którym będziemy mogli odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców Koszalina i okolic. W Leroy Merlin nasi klienci znajdą materiały do budowy, remontu oraz dekoracji domów i ogrodów.  Każdy z nich będzie mógł skorzystać również z szerokiego wachlarza usług związanych z projektowaniem i montażem – mówi Rafał Krzepkowski, Dyrektor Rozwoju Leroy Merlin Polska.

Zgodnie z założeniami inwestorów: Acteeum, Leroy Merlin i Agata Meble nowe centrum handlowe Koszalin Power Center o powierzchni 38 tys. m² ma powstać w I kwartale 2024 roku. W skład centrum będzie wchodził m.in. samodzielny sklep Leroy Merlin oraz Agata Meble.

Oferta mieszkań i domów w Warszawie

Wizualizacja budynku w inwestycji Łopuszańska 37

Łopuszańska 47

Włochy

Osiedle Bluszczańska III

Bluszczańska III

Mokotów

Ustronie Wilanów

Ustronie Wilanów

Wilanów

Sokołówka wizualizacja

Sokołówka

Julianów


Zapytaj o ofertę

Pokoje

Zaznacz wszystkie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania i przedstawienia oferty przez SGI Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej i numer telefonu komórkowego skierowanej do mnie informacji handlowej.