Znajdź mieszkanie

Warszawa

Strona główna

/

Press room

/

Nasze osiedle Sokołówka w Łodzi rozwija się już od 10 lat. Powstają kolejne mieszkania z widokiem na zieleń

07.08.2023

Nasze osiedle Sokołówka w Łodzi rozwija się już od 10 lat. Powstają kolejne mieszkania z widokiem na zieleń


Na osiedlu Sokołówka powstaną kolejne dwa budynki z przestronnymi i jasnymi mieszkaniami. Różnorodność metraży zaczynających się już od 47 mkw. sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Właśnie mija 10 lat od kiedy deweloper SGI rozwija tę część Łodzi.

Osiedle położone jest tuż nad doliną rzeki Sokołówka oraz w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Mickiewicza. Deweloper SGI z powodzeniem rozwija tę część miasta już od 10 lat. W tym czasie postawił tam 7 budynków z ponad 300 mieszkaniami. Dodatkowo dzięki dobrej współpracy z władzami Łodzi SGI wybudowało w okolicy ulice Nad Sokołówką oraz Pancerną wraz z chodnikami i pełnym oświetleniem, rozbudowało także wodociąg, który – podobnie jak nowe drogi przekazane zostały na własność miasta. – Te ulice stanowią ważny element miejskiej infrastruktury i doskonale wpisują się w nowoczesny charakter Julianowa, który dzięki odpowiedzialnym inwestorom z powodzeniem się rozwija, przyjmując kolejnych mieszkańców – powiedział wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik.

Działalność SGI sprawiła więc, że Julianów stał się atrakcyjnym miejscem na mapie Łodzi. Dodatkowym atutem osiedla jest dobra komunikacja z pozostałymi częściami miasta, np. do Centrum Handlowego Manufaktura można dotrzeć w niespełna 10 minut. Pobliskie ścieżki rowerowe także ułatwiają poruszanie się po okolicy. Niedaleko znajdują się również kluby sportowe, m.in. z kortami tenisowymi.

SGI angażuje się w rozwój miasta

To zresztą nie jest jedyne inwestycja SGI w Łodzi. – Jesteśmy obecni w tym mieście od 2006 roku i cały czas aktywnie angażujemy się w jego rozwój, mając na uwadze nie tylko dbałość o architekturę nowo powstających budynków, ale także ich umiejętne wkomponowanie w otaczającą je przestrzeń. Zależy nam, aby tworzyć przyjazne miejsca do życia. Dlatego nasze inwestycje wychodzą poza osiedla i obejmują także łódzką infrastrukturę. Przy okazji budowy w centrum Łodzi osiedla Barciński Park rozbudowaliśmy ul. Tylną, wyposażając ją w dodatkowe zatoki parkingowe – przypomina Robert Stachowiak, prezes SGI. Dzięki SGI powstało także Lawendowe Osiedle przy ul. Zamojskiej, Osiedle Majowe przy ul. Przybyszewskiego, Podolski Park przy ul. Strzemińskiego, osiedle przy ul. Świtezianki oraz Villa Park przy ul. Rudzkiej. W sumie więc SGI oddało w Łodzi prawie 2 tysięcy mieszkań. A w budowie są już kolejne.

Oferta i dla singli, i dla rodzin

Budowa V etapu inwestycji SGI nad Sokołówką już trwa i właśnie ruszyła sprzedaż powstających tam mieszkań. W planach jest postawienie dwóch 8-piętrowych budynków, w których znajdzie się w sumie 89 mieszkań 2-, 3-, 4- i 5-pokojowych o powierzchni od 47 do ponad 130 mkw. Będzie to zatem idealna oferta zarówno dla singli, jak i tych, którzy posiadają duże rodziny.

Zgodnie z projektem do każdego lokalu będzie przynależeć loggia lub taras – największy taras przy jednym z mieszkań na ostatniej kondygnacji będzie mieć prawie 75 mkw. Dla zmotoryzowanych przewidziano tam 46 miejsc postojowych wewnętrznych i 44 zewnętrzne. Będzie także 16 boksów rowerowych i 21 komórek lokatorskich.

Z widokiem na zieleń

Architekci SGI starali się w maksymalnym stopniu wykorzystać wyjątkowe walory działki, żeby jak najwięcej mieszkań miało bezpośredni widok na otaczające je tereny zielone.

Inspiracją dla architektów były formy modernistyczne i art deco. Głównymi elementami budującymi założoną dynamikę nowych budynków, są pasmowe okna, balkony i loggie z długimi liniami gzymsów oraz elementami balustrad dopełniającymi charakterystyczny rysunek elewacji. W efekcie wyraziste i dynamiczne bryły budynków podkreślone horyzontalnymi wstęgami białych pasów kontrastujących z liniami przeszkleń mają tworzyć klimat eleganckiej architektury. Ich forma oddawać ma współcześnie obowiązujące trendy w zabudowie wielorodzinnej, a jednocześnie, pomimo swojej skali, umiejętnie wpisywać się w otoczenie, umożliwiając z nim bezpośredni kontakt.

Wygoda i wysoka jakość

SGI zadbało również o wysoką jakość części wspólnych i dołożyło wszelkich starań, żeby budynki spełniły oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jasne przestronne hole będą wzbogacone o dekoracyjne lamele ścienne, w których wkomponowane zostaną stylowe skrzynki pocztowe. Pojawią się także praktyczne, duże lustra przy wejściach do budynków. Drzwi do mieszkań będą zdobić z kolei portale, a przed progiem każdego z nich zamontowana zostanie wycieraczka wpuszczona w posadzkę.

Według zakładanego harmonogramu nowe budynki będą gotowe w II kwartale 2025 roku.

Oferta mieszkań i domów w Warszawie

Wizualizacja budynku w inwestycji Łopuszańska 37

Łopuszańska 47

Włochy

Osiedle Bluszczańska III

Bluszczańska III

Mokotów

Ustronie Wilanów

Ustronie Wilanów

Wilanów

Sokołówka wizualizacja

Sokołówka

Julianów


Zapytaj o ofertę

Pokoje

Zaznacz wszystkie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania i przedstawienia oferty przez SGI Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej i numer telefonu komórkowego skierowanej do mnie informacji handlowej.