Maj 18.2023, Artykuły

Mieszkańcy osiedla Sokołówka w Łodzi odbierają klucze

Osiedle Sokołówka na łódzkim Julianowie zapełnia się kolejnymi mieszkańcami. Klucze do swoich lokali, wybudowanych przez SGI zgodnie z harmonogramem, odbierają właściciele mieszkań znajdujących się w IV etapie tej inwestycji. Dla tych, którzy dopiero zastanawiają się nad kupnem mieszkania w tej okolicy, mamy dobrą wiadomość. Na osiedlu Sokołówka powstaną kolejne dwa bloki z przestronnymi i jasnymi mieszkaniami. Różnorodność metraży zaczynających się już od 47 mkw. sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Osiedle Sokołówka położone jest tuż nad doliną rzeki Sokołówka oraz w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Mickiewicza. Poza zieloną okolicą, miejsce to wyróżnia się dobrą komunikacją z pozostałymi dzielnicami Łodzi.

Atrakcyjna lokalizacja osiedla

– Dużą wagę przykładamy do lokalizacji naszych inwestycji. Zależy nam, aby nasi mieszkańcy prowadzili wygodne życie zarówno w mieszkaniu, jak i poza nim, a to oznacza, że chcemy im oferować także możliwość aktywnego wypoczynku i relaksu na łonie natury w niedalekiej odległości od miejsca zamieszkania. Dzięki takiej lokalizacji, jaką ma Sokołówka, mieszkańcy będą mogli codziennie korzystać z uroków zielonej okolicy, ciszy oraz czystego powietrza – mówi Robert Stachowiak, prezes SGI.

W pobliżu osiedla wybudowanego przez SGI znajdują się ścieżki rowerowe i kluby sportowe, m.in. z kortami tenisowymi. Z kolei osoby preferujące rozrywkę w mieście ucieszy bliskość Centrum Handlowego Manufaktura, do której dzięki komunikacji miejskiej można dotrzeć już w niespełna 10 minut.

Wygoda i wysoka jakość

Inwestycja przebiegła zgodnie z planem. Oddana do użytku ta część Sokołówki zaprojektowana przez pracownię Mellon, składa się z dwóch budynków: jeden o wysokości pięciu pięter, drugi – ośmiu, połączonych na parterze halą garażową z 63 miejscami parkingowymi. Mieszkańcy Sokołówki mają też do dyspozycji miejsca postojowe na zewnątrz, rowerownię, wózkownię oraz komórki lokatorskie. W budynkach znalazły się 63 lokale o powierzchni od 52 do 123 mkw. Niezwykle ustawne mieszkania 2-, 3-, 4- i 5-pokojowe posiadają duże okna, które zapewniają naturalne doświetlenie wnętrza. Do każdego lokum przynależy loggia (3,80-8,60 mkw), a do penthouse’ów na ostatnich piętrach przestronne tarasy (19-99 mkw). Oprócz tego w standardzie, dla zachowania poczucia bezpieczeństwa, mieszkania wyposażone są w domofon lub wideo domofon.

SGI zadbało również o wysoką jakość części wspólnych i dołożyło wszelkich starań, by budynek spełniał oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. Jasne przestronne hole zostały wzbogacone o dekoracyjne drewniane lamele ścienne, w których wkomponowano stylowe skrzynki pocztowe sąsiadujące z praktycznym lustrem zamontowanym przy wejściu do budynku. Wejścia do mieszkań zdobią z kolei portale drzwiowe, a przed progiem każdego z nich zamontowano funkcjonalną wycieraczkę wpuszczoną w posadzkę.

Budowa kolejnego etapu rusza niebawem

Niebawem ruszy budowa kolejnego, V już etapu inwestycji SGI nad Sokołówką. W planach jest postawienie dwóch 8-piętrowych budynków, w których znajdzie się w sumie 89 mieszkań 2-, 3-, 4- i 5-pokojowych o powierzchni od 47 do ponad 130 mkw. Będzie to zatem idealna oferta zarówno dla singli, jak i tych, którzy posiadają duże rodziny. Zgodnie z projektem do każdego lokalu będzie przynależeć loggia lub taras – największy taras przynależący do jednego z mieszkań na ostatniej kondygnacji będzie mieć prawie 75 mkw. Dla zmotoryzowanych przewidziano 46 miejsc postojowych wewnętrznych i 62 zewnętrznych. Będzie także 16 boksów rowerowych i 21 komórek lokatorskich. Według zakładanego harmonogramu nowe budynki będą gotowe w II kwartale 2025 roku.


Podobne artykuły

Grudzień 15.2021

SGI ponownie na Mokotowie. Deweloper startuje z nową inwestycją

Styczeń 20.2009

Zdobyliśmy nagrody „Kryształowy Deweloper 2008” oraz „Kryształowe Apartamenty 2008”

Sierpień 18.2021

Kolejny projekt SGI gotowy! Ustronie Mokotów z pozwoleniem na użytkowanie

Ponad 1000 ciekawych artykułów.

Zobacz wszystkie