Znajdź mieszkanie

Warszawa

Strona główna

/

Press room

/

Inwestycja jakich mało. Wybudujemy osiedle w standardzie, jakiego nie było dotąd w Warszawie

27.01.2023

Inwestycja jakich mało. Wybudujemy osiedle w standardzie, jakiego nie było dotąd w Warszawie


Na Dolnym Mokotowie powstanie kameralne osiedle z apartamentami o wyjątkowo bogatym wyposażeniu. Zaplanowano tu m.in. ogrzewanie podłogowe, wentylację z odzyskiem ciepła – rekuperację, klimatyzację czy żaluzje zewnętrzne, a wszystkie te instalacje będą sterowane poprzez system Smart Home, oparty o technologię KNX. Znajdzie się tu również miejsce na fitness i saunę. To jedyne osiedle w takim standardzie w stolicy, w dodatku w bliskim sąsiedztwie terenów zielonych. Bluszczańska III to najnowsza inwestycja SGI.

Bluszczańska III to kameralne osiedle składające się z trzech dwupiętrowych budynków. W sumie powstanie tam 105 mieszkań o powierzchniach od 38 do 140 mkw., z prywatnymi ogródkami na parterze i przestronnymi tarasami, na których zamontowane zostaną dodatkowe oświetlenie, gniazdka zasilania i złącza do podlewania zieleni na tarasach. Na ostatniej kondygnacji budynków znajdzie się aż 10 penthouse’ów, o powierzchniach od 112 do 140 mkw. i wysokości 2,87 m, z czego 9 z nich będzie posiadać schody na dodatkowy taras na dachu.

Wszystkie mieszkania zostaną wyposażone w wielkopowierzchniowe aluminiowe okna. Nawet w mniejszych 2-pokojowych lokalach okna będą miały co najmniej 1,92 m wysokości i 1,70 m szerokości (przesuwne okna tarasowe w systemie HS – nawet 2,60 m szerokości), co znacznie wykracza poza minimalne powierzchnie okien (wynikające z przepisów) jako 1/8 wielkości pomieszczenia. Dodatkowo okna będą się charakteryzować wysoką izolacyjnością termiczną i akustyczną dzięki zastosowanym pakietom trzyszybowym, co przełoży się dodatkowo na znacznie mniejsze straty ciepła oraz komfort akustyczny.

Każdy apartament zostanie także wyposażony w żaluzje zewnętrzne chroniące przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń, gwarantujące w razie potrzeby odpowiednie zacienienie mieszkania oraz intymność. Estetycznie wkomponowane w bryłę budynku żaluzje stanowić też będą ciekawy detal architektoniczny.

Do inwestycji przynależeć będzie również podziemny garaż ze 104 miejscami parkingowymi, wyposażony w system kontroli dostępu, m.in. z kamerami odczytującymi tablice rejestracyjne aut przed wjazdem i wyjazdem. Dla zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców inwestycja będzie też wyposażona w systemy monitorujące.


Ponadczasowa jakość, zagraniczne inspiracje

Prace przygotowawcze na działce pod inwestycję Bluszczańska III już ruszyły. Osiedle, które powstanie na Dolnym Mokotowie, wyróżni się na tle Warszawy niebanalną architekturą. Budynki zrealizowane zostaną na wyniesionym o ponad metr terenie, co w naturalny sposób wydzieli obszar osiedla i zapewni prywatność jego mieszkańcom. Niska zabudowa z dodatkowymi tarasami na ostatniej kondygnacji i prowadzącymi na nie spiralnymi schodami oraz proste, minimalistyczne elewacje przywołają skojarzenia z miejskimi willami.

– Zależy nam na ponadczasowej jakości, która będzie służyć mieszkańcom przez kolejne pokolenia. Dlatego osiedle Bluszczańska III to odzwierciedlenie nowoczesności i wysokiego standardu w kameralnym wydaniu. Tworzymy je według najnowszych światowych trendów, które na bieżąco obserwujemy. Efektem naszych zagranicznych inspiracji jest m.in. szczególna staranność projektowania części wspólnych, które w polskich realiach wielomieszkaniowych często bywają pozostawiane bez przemyślanego planu. My traktujemy je poważnie po to, aby umożliwić mieszkańcom naszych osiedli efektywny wypoczynek, integrację międzysąsiedzką czy kreatywne spędzenie czasu z rodziną – mówi Robert Stachowiak, Prezes Zarządu SGI.

We wspólnej dla mieszkańców przestrzeni usytuowanej w budynku znajdzie się bawialnia dla dzieci, a także butikowy klub fitness ze strefą wellness, gdzie do dyspozycji mieszkańców będzie sauna fińska o wysokich właściwościach prozdrowotnych. Dzięki umiejętnemu połączeniu tych dwóch przestrzeni rodzice będą mogli korzystać z bieżni czy innych sprzętów do ćwiczeń, podczas gdy ich dzieci zajmą się bezpieczną zabawą tuż obok.

Wyjątkowa jakość inwestycji ma również odzwierciedlenie w wysokiej klasy systemie Smart Home KNX, który ułatwi indywidualne zarządzanie (również z poziomu aplikacji w telefonie) m.in. żaluzjami, ogrzewaniem, rekuperacją, klimatyzacją czy oświetleniem. System ten, w odróżnieniu od powszechnych rozwiązań bezprzewodowych najczęściej stosowanych w konkurencyjnych inwestycjach, bazuje na podtynkowych instalacjach kablowych oraz sieci czujników, modułów i przycisków w standardzie KNX, które po odpowiednim zaprogramowaniu inteligentnie zarządzają urządzeniami i instalacjami, np. utrzymując zadaną temperaturę o określonych godzinach, uruchamiając określoną scenę oświetlenia po wejściu do mieszkania czy zmniejszając wentylację, podczas nieobecności w lokalu. Technologia KNX to stabilny i bezpieczny system automatyzacji, odporny na zakłócenia przesyłu danych. Co ważne, właściciele mieszkań w przyszłości będą mogli rozbudować go o dodatkowe elementy, takie jak na przykład alarm, czy czujniki dymu lub zalania.


Z dbałością o czyste powietrze

W projekcie osiedla Bluszczańska III uwzględniono również potrzeby tych mieszkańców, którym bliskie są kwestie eko. Na osiedlu znajdą się panele fotowoltaiczne, ale to nie wszystkie proekologiczne zalety tej inwestycji. – Każdy apartament będzie wyposażony w centralną klimatyzację nieocenioną szczególnie latem, a zamiast grzejników ograniczających możliwości aranżacyjne mieszkania, zaplanowaliśmy ogrzewanie podłogowe, które zimą zapewni przyjemne ciepło pod stopami – tłumaczy Robert Stachowiak. Zadbaliśmy również o to, by w apartamentach znalazł się nowoczesny system rekuperacji, która zapewni dostęp do świeżego powietrza bez zbędnego ochładzania mieszkania.  – Podczas gdy zimą w standardowych wentylacjach do mieszkania dostaje się chłodne powietrzne, tak system rekuperacji je ociepli, w efekcie czego, do mieszkania trafi powietrze tylko o kilka stopni niższe niż to, które panuje w mieszkaniu. W lecie natomiast wraz z cyrkulacją powietrza rekuperacja wprowadzi do mieszkania przyjemny chłód – dodaje.

Ponadto w garażach podziemnych Bluszczańskiej III przewidziano jeszcze możliwość montażu ładowarek dla samochodów elektrycznych. Rozwiązania zastosowane przez nas przy budowie tej inwestycji wpisują się zatem w światowy trend zrównoważonego rozwoju – pozytywnie wpływają na ekologię i koszty utrzymania nieruchomości.


Dogodna lokalizacja – blisko centrum i natury

Niewątpliwym atutem inwestycji Bluszczańska III jest także doskonała lokalizacja. Mokotów to dzielnica z terenami zielonymi, rozwiniętą infrastrukturą handlową, usługową i edukacyjną. Mokotów jest również dobrze skomunikowany z pozostałymi częściami stolicy. Dzięki powstałej niedawno Alei Polski Walczącej, zwanej również Czerniakowską BIS, sprawnie można stąd dotrzeć na Górny Mokotów oraz do Śródmieścia. Czas dojazdu do centrum Warszawy zajmuje ok. 15 min., a najbliższy przystanek autobusowy znajduje się niecałe 100 metrów od inwestycji.

Bliskość zakola Wisły z rozległymi terenami zielonymi, ścieżkami rowerowymi i niewielkimi plażami to z kolei odpowiednie zaplecze do rekreacji. Zaledwie 500 m od nowego osiedla rozpoczyna się park krajobrazowy objęty programem Park Natura 2000, który idealnie nada się do spacerów czy wycieczek rowerowych. 150 m od inwestycji, przy skrzyżowaniu ulic Grupy AK „Krybar” i Batalionu AK „Bałtyk”, znajduje się też stacja rowerów miejskich.

Oferta mieszkań i domów w Warszawie

Wizualizacja budynku w inwestycji Łopuszańska 37

Łopuszańska 47

Włochy

Osiedle Bluszczańska III

Bluszczańska III

Mokotów

Ustronie Wilanów

Ustronie Wilanów

Wilanów

Sokołówka wizualizacja

Sokołówka

Julianów


Zapytaj o ofertę

Pokoje

Zaznacz wszystkie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania i przedstawienia oferty przez SGI Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przesyłanie za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej i numer telefonu komórkowego skierowanej do mnie informacji handlowej.