Osiedle

Nautica zlokalizowana jest w ustronnej i zielonej części Śródmieścia Szczecina, między ulicami E.Plater, Gontyny i Księżnej Salomei. Cechą charakterystyczną tego osiedla jest przestrzeń. Budynki okalają teren inwestycji w odległości od 50 do 100 m od siebie, tworząc w ten sposób rozległy wewnętrzny dziedziniec.

Osiedle wychodzi naprzeciw potrzebom ludzi ceniących sobie wygodę życia w centrum miasta, ale jednocześnie pragnących uniknąć wielkomiejskiego zgiełku. Znajdujący się w pobliżu Park Żeromskiego oraz Wały Chrobrego, tworzą przyjazne otoczenie zachęcające do spacerów i wypoczynku na świeżym powietrzu.

Pierwszy etap inwestycji stanowi jeden budynek, w którym znajdują się komfortowe mieszkania o zróżnicowanym metrażu i układzie pomieszczeń. Charakterystyczny układ schodkowy budynku podkreśla nie tylko estetykę, ale również wpływa na funkcjonalność mieszkań. Całości dopełnia stonowana kolorystyka elewacji i wszechobecna na terenie osiedla zieleń.

Nautica została zbudowana według projektu architektów: Marka Sietnickiego i Miłosza Raczyńskiego.

 

5 min
do centrum

Bliskość
parku

Komunikacja
miejska

Osiedle
strzeżone

Podziemny
parking

Lokalizacja

„Nautica” położona jest między ulicami: Gontyny, Księżnej Salomei i Emilii Plater, co gwarantując mieszkańcom zarówno dostęp do atrakcji centrum Szczecina, jak również do jego zielonych zakątków.

Na południe od inwestycji rozciąga się drugi pod względem wielkości park w Szczecinie – Park Żeromskiego, a tuż za nim Wały Chrobrego i bulwary nad Odrą, będące centrum wielu kulturalnych wydarzeń. Zlokalizowane tam teatry: Współczesny i Polski oraz Muzeum Narodowe przyciągają miłośników sztuki, eleganckie restauracje sprzyjają spotkaniom towarzyskim, a odrestaurowane bulwary zachęcają do spacerów.

W pobliżu osiedla znajdują się także liczne punkty usługowe, restauracje, galeria handlowa, a także szkoły i przedszkola. Bliskość Placu Rodła, ważnego węzła komunikacyjnego Szczecina, dodatkowo ułatwia dostęp do wszystkich części miasta.

Standard

Budynki

 Osiedle Nautica zaprojektowano inspirując się architekturą modernistyczną oraz stylem art-deco. Wykorzystując charakterystyczny układ schodkowy budynek został idealnie wkomponowany w naturalne ukształtowanie terenu.  Jego najniższa część, zlokalizowana od strony północnej, posiada pięć pięter mieszkalnych, a w dalszej części budynek rozrasta się do sześciu pięter i kończy się wysokim segmentem od strony południowej. Z najwyższych kondygnacji rozciąga się widok na panoramę Szczecina.

Cichy i spokojny charakter osiedla oddają jasne i stonowane barwy elewacji, a liczne detale podkreślają nowoczesność projektu. Kompozycję uzupełniają regularne, symetrycznie rozmieszczone balkony, a wieńczące budynek eleganckie tarasy z balustradami ze szkła hartowanego dodają mu lekkości.

Mieszkania

Wszystkie mieszkana na osiedlu  Nautica zostały tak zaprojektowane, by można je było w dowolny i łatwy sposób aranżować. Duża rozpiętość metraży pozwala natomiast na wybranie optymalnego rozkładu spełniajacego oczekwiania zarówno większej, jak i mniejszej rodziny. Z myślą o komforcie mieszkańców zaprojektowano podziemne oraz naziemne miejsca parkingowe.

 

 

 

Główne atuty

  • Doskonała lokalizacja
  • Nowoczesna architektura
  • Wysokiej jakości materiały budowlane i wykończeniowe
  • Instalacje teletechniczne (telefon, TV, Internet)
  • Cichobieżne windy od poziomu parkingu podziemnego
  • Oświetlenie zewnętrzne – lampy terenowe, oświetlenie przy wejściach do budynku
  • Klatki schodowe i korytarze – posadzka z płytek gresowych, oświetlenie sterowane za pomocą czujników ruchu

Kontakt

Biuro sprzedaży

ul. Raginisa 19/1u
tel.: 661 919 006

Godziny otwarcia:
pon. – pt.: 9.00 – 17.00
sobota: 10.00 – 14.00

Doradcy klienta

Joanna Jakowicz
661 910 904
joanna.jakowicz@sgi.pl

Małgorzata Ostolska
661 919 744
malgorzata.ostolska@sgi.pl

Dyrektor biura sprzedaży

Piotr Miłoszewski
661 912 958
piotr.miloszewski@sgi.pl

Doradcy kredytowi

Arkadiusz Wasyłenko
601 745 373
arkadiusz.wasylenko@awfinanse.pl

Zrealizowane inwestycje

Aktualności i Porady

Czerwiec 12,2019

Wszystkie mieszkania na Osiedlu Księcia Warcisława w Szczecinie wyprzedane!

Maj 07,2019

Mieszkańcy Osiedla Lawendowego odbierają klucze!

Kwiecień 03,2019

Sprzedaż mieszkań na Osiedlu Jarzębinowym zakończona!

Ponad 1000 ciekawych artykułów.

Zobacz wszystkie