Marzec 14.2022, Artykuły

Sokołówka pnie się w górę

Na łódzkiej inwestycji Sokołówka, realizowanej przez spółkę deweloperską SGI pojawiają się kolejne piętra – obie części – zarówno A i B – osiągnęły już swoją docelową wysokość, główna konstrukcja budynków również została zakończona. Prace wykończeniowe są kontynuowane i postępują zgodnie z założonym harmonogramem. Aktualnie wykonywane są izolacje przeciw wodne montaż instalacji wodnych, kanalizacyjnych, wentylacyjnych i elektrycznych podtynkowych i podposadzkowych oraz realizowane są prace tynkarskie i elewacyjne. Przekazanie mieszkań nowym właścicielom zaplanowane jest na połowę 2023 roku.

Aktualnie realizowany budynek to już czwarty etap osiedla Sokołówka od SGI. Został on podzielony na dwie części, które łącznie dostarczą 63 lokale 2, 3, 4 i 5-pokojowe o powierzchni od 52 do 123 mkw, 63 miejsca parkingowe oraz boksy rowerowe. Deweloper wraz z realizacją inwestycji wybuduje także drogę dojazdową, będącą częścią miejscowego planu zagospodarowania. Powstaną tu ulice o długości ok. 400 metrów wraz z pasami zieleni i oświetleniem. Po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie droga zostanie przekazana na własność miasta

Update z budowy – „idziemy do góry”

Prace przy realizacji czwartego etapu osiedle Sokołówka, niezależnie od utrudnień i ograniczeń z jakimi spotyka się branża budowlana już od kilku lat – idą zgodnie z założonym na samym poczatku harmonogramem. Wraz z końcem lutego budowa osiągnęła etap stanu surowego otwartego, co oznacza zakończenie robót konstrukcyjnych. Aktualnie na zaawansowanym poziomie są wykonywane prace wykończeniowe, takie jak montaż okien, roboty tynkarskie, instalacyjne, trwają także prace przy wykonaniu elewacji i dociepleniu stropu garaży z użyciem wełny mineralnej. Ponadto wykonano już większość sieci i przyłączy niezbędnych do funkcjonowania budynku.


Podobne artykuły

Marzec 18.2008

„Budujemy z prof. Kuryłowiczem w Szczecinie”

Maj 28.2008

Postawimy kolejny biurowiec w stolicy

Luty 23.2022

Deweloper aktywnie wspiera dzielnicę. SGI przekazało drogę przy Novej Bluszczańskiej

Ponad 1000 ciekawych artykułów.

Zobacz wszystkie