Październik 01,2018, Artykuły

Nautica – szczecińska inwestycja SGI zakończona!

 

Dobiegły końca prace przy budowie osiedla Nautica zlokalizowanego w centrum Szczecina. Inwestycja SGI, czołowego ogólnopolskiego dewelopera, rozpoczęła się w grudniu 2011 roku i właśnie dobiegła końca. W tym czasie, w czterech etapach, powstały cztery budynki – to w sumie 321 mieszkań, cieszących się wielki zainteresowaniem kupujących.

Przepisem na sukces inwestycji SGI jest ich lokalizacja. Deweloper buduje w zielonych częściach miast, ale jednocześnie wybiera działki, które są doskonale skomunikowane z centrum. Nie inaczej jest w Szczecinie: osiedle Nautica powstało blisko parków Żeromskiego i Kasprowicza z rzeką Rusałką, niedaleko Wałów Chrobrego oraz bulwarów nad Odrą.

Ważnym atutem tej inwestycji jest modernistyczna architektura, która wyróżnia osiedle na tle szczecińskiej zabudowy. Projekt osiedla jest oparty na nowoczesnych bryłach i kaskadowej zabudowie – od najwyższej części do niższych budynków, dzięki czemu doskonale wpisuje się w otaczającą zieleń. Jednocześnie konstrukcja zyskała wrażenie lekkości dzięki prostym, jasnym elewacjom oraz licznym balkonom i loggiom. Poczucie przestronności potęguje duża przestrzeń między budynkami, która pozwala mieszkańcom zachować prywatność i z przyjemnością spędzać czas w częściach wspólnych osiedla. Projekt wykonali architekci z renomowanego biura MELLON. Osiedle zdobyło wyróżnienie w kategorii „Najlepsza Inwestycja w Szczecinie – 2017” przyznawane przez RynekPierwotny.pl.

Nautica zajmuje ponad 1,6 ha, na tym terenie rozlokowano cztery budynki o zróżnicowanej wysokości, w taki sposób, by z jednej strony zachować spójność osiedla, a z drugiej, zagwarantować mieszkańcom poczucie przestrzeni. Mieszkania, które tu powstały również są bardzo różnorodne i dostosowane do potrzeb klientów. Z jednej strony znajdują się tu studia o powierzchni 33 m2, z drugiej – pięciopokojowe apartamenty, wielkości blisko 150 m2. Wykonano także miejsca postojowe w kondygnacji podziemnej, jak i na zewnątrz budynków, nie brakuje też miejsc dla rowerów. Do każdego budynku, jak i do każdego mieszkania jest zapewniony dostęp dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Na zielonym i pełnym przestrzeni osiedlu nie mogło oczywiście zabraknąć placu zabaw, tak by wszyscy, nawet najmniejsi mieszkańcy, mogli czuć się tu świetnie.

Od początku Nautica cieszyła się dużym zainteresowaniem kupujących. Doskonała lokalizacja, świetne wykonanie i znakomita relacja jakości do ceny – czyli sztandarowe cechy inwestycji SGI – szybko zyskały uznanie kupujących. W każdym etapie inwestycji mieszkania sprzedawały się błyskawicznie. Najlepszy dowód na to, to fakt, że w tej chwili w ofercie pozostały już tylko cztery lokale mieszkaniowe.

 

 


Podobne artykuły

Październik 23,2008

Grzegorz Kawecki, Wiceprezes SGI S.A., omówił najnowsze trendy rynkowe na konferencji Dreamtime 2008

Kwiecień 28,2009

Ponownie zostaliśmy laureatem konkursu Platynowe Wiertło

Listopad 23,2011

Wicemistrzostwo obsługi w Polsce

Ponad 1000 ciekawych artykułów.

Zobacz wszystkie