Maj 07,2019, Artykuły

Mieszkańcy Osiedla Lawendowego odbierają klucze!

Dobiegła końca sprzedaż mieszkań na łódzkim Osiedlu Lawendowym. Pierwsi lokatorzy odbierają już klucze do swoich mieszkań, powstałych w II etapie budowy. Przypomnijmy, że czytelnicy branżowego portalu mieszkaniowego rynekpierwotny.pl nagrodzili inwestycję tytułem „Najlepszego osiedla w Łodzi”, przyznając jej zwycięstwo we wszystkich kategoriach plebiscytu.

Osiedle Lawendowe przy ul. Zamojskiej powstawało w dwóch etapach. Łącznie oddano tam do użytku 228 mieszkań o powierzchni       30 do 90 metrów kwadratowych w pięciu budynkach mieszkalnych. Na niezwykłą popularność osiedla złożyły się przede wszystkim doskonała lokalizacja i kameralna, jednorodzinna zabudowa wśród urokliwych uliczek i starannie zaplanowanej zieleni. Nie bez przyczyny, internauci nazwali osiedle „oazą ciszy pośród tętniącego życiem miasta”.

Mieszkańcy Osiedla Lawendowego mogą cieszyć się z dobrej infrastruktury drogowej oraz szybkich połączeń z centrum miasta –            po pierwsze dzięki bliskości ulicy Pabianickiej, po drugie zlokalizowanym w bezpośrednim sąsiedztwie przystankom autobusowym i tramwajowym. Wystarczy kwadrans, aby dostać się na najsłynniejszą ulicę Łodzi – Piotrkowską. Dodatkowymi atutami jest bliskość punktów handlowych (hipermarketów Biedronka, Lidl), a także szkoły, przedszkola oraz lokalnych sklepów osiedlowych. Miłośnicy pieszych i rowerowych wycieczek często korzystają z uroków pobliskich Parków Sielanka oraz J. Słowackiego.

Osiedle Lawendowe to jednak przede wszystkim mieszkania o wysokim standardzie wykończenia, w których zastosowano m.in. deski kompozytowe użyte do wyposażenia balkonów i tarasów. Wszystkie budynki zaprojektowano tak, aby maksymalnie wykorzystać walory naturalnego światła, dzięki czemu mieszkania są jasne i słoneczne. To nie wszystko – niska zabudowa osiedla sprzyja sąsiedzkiej atmosferze, a przydomowe ogródki tworzą przystań do wypoczynku. Dzieci mogą spędzać czas na osiedlowym placu zabaw. Nie brakuje zewnętrznych miejsc parkingowych.


Podobne artykuły

Marzec 29,2012

Dwie nowe inwestycje mieszkaniowe w Łodzi

Listopad 05,2009

Nowa ulica w Szczecinie

Luty 19,2018

Nowi mieszkańcy Osiedla Jarzębinowego odbierają klucze!

Ponad 1000 ciekawych artykułów.

Zobacz wszystkie