Wrzesień 20,2018, Artykuły

Dobiega końca budowa osiedla Barciński Park VI!

Dobiega końca budowa osiedla Barciński Park VI – ostatniej części nowoczesnego kompleksu mieszkaniowego, który zajmuje pokaźny kwartał w centrum Łodzi. To jednocześnie koniec prac przy inwestycji, którą SGI realizuje na terenie dawnej przędzalni Salomona Barcińskiego od 2006 roku. W sumie powstało tu 800 mieszkań, w ostatnim, realizowanym właśnie etapie – 133 lokale mieszkalne i jeden usługowy. Trwają ostatnie prace wykończeniowe.

Realizując tę inwestycję, SGI konsekwentnie łączy odrestaurowane fragmenty dawnego budownictwa industrialnego – takie jak zachowany komin i budynek ceglanej przędzalni – z nowoczesną ponadczasową architekturą. W ostatnim, szóstym etapie, powstały trzy budynki o zróżnicowanej wysokości, od trzech do pięciu kondygnacji. Znajdują się tu 133 lokale mieszkalne i jeden użytkowy. To mieszkania o zróżnicowanej, dostosowanej do potrzeb rynku wielkości, od 46 do 147 m2. Inwestycja zakończy się w grudniu tego roku, większość lokali jest już sprzedana, w ofercie pozostały jeszcze mieszkania trzypokojowe o powierzchni około 73 i 76 m2.

Osiedle wyróżnia znakomita lokalizacja – mówi Małgorzata Śniegocka-Moterska, dyrektor łódzkiego biura sprzedaży SGI. – Osiedle mieści się w samym centrum miasta, ale w otoczeniu zieleni, skwerów i parków. Inwestycja jest realizowana na terenie dawnego zakładu przemysłowego, a więc całość została zrewitalizowana – w jednym z budynków pofabrycznych powstały lokale typu lofty. Osiedle jest też znakomicie skomunikowane.

Barciński Park charakteryzuje architektura, której podstawowym walorem jest umiejętne połączenie rewitalizowanych obiektów pofabrycznych z funkcjonalną nowoczesnością. – Dbamy o komfort lokatorów, pozostawiając im dużo przestrzeni między budynkami – wyjaśnia Robert Stachowiak, przewodniczący Rady Nadzorczej SGI. – Stawiamy na wyważoną kolorystykę, by nie prowokować radykalnego kontrastu między zabytkowymi a nowymi częściami osiedla.

Inwestycja Barciński Park została też wielokrotnie dostrzeżona przez branżę i uhonorowana prestiżowymi nagrodami. Łódzka Okręgowa Izba Architektów i Stowarzyszenie Architektów Polskich przyznały jej tytuł najlepszej architektury województwa łódzkiego w kategorii Najlepsze Obiekty Zespołów Mieszkaniowych. Magazyn „Apartamenty i Mieszkania”  docenił inwestycje SGI przyznając im tytuł „Kryształowych Apartamentów” – Barciński Park został wyróżniony za nowatorskie podejście do rewitalizowania terenów pofabrycznych, z kolei Barciński II – za atrakcyjną formę przestrzenną inwestycji, pasującą do historycznego sąsiedztwa oraz wysoki standard wykończenia budynków. Inwestycja Barciński II została wyróżniona „Srebrnym Wiertłem” w ogólnopolskim konkursie o „Platynowe Wiertło”. Jury przyznało to wyróżnienie za wysoką jakość wykonania projektu oraz wykorzystanie energooszczędnych i ekologicznych materiałów wykończeniowych.

 


Podobne artykuły

Październik 20,2009

Nowe mieszkania już w sprzedaży

Lipiec 29,2016

Nowa inwestycja na Ochocie

Kwiecień 27,2011

Osiedle Krakowska – ostatnie mieszkania w sprzedaży

Ponad 1000 ciekawych artykułów.

Zobacz wszystkie